Tabulka velikosti kondomů

Velikosti kondomů Na této stránce naleznete tabulky velikosti kondomů. Vybrat si správnou velikost kondomů je velmi důležité. Protože pokud budete mít nevhodnou velikost, nebude vám kondom na penisu dobře a řádně sedět. Takový prezervativ vás bude buď příliš škrtit, nebo vám naopak bude padat a to opravdu nechcete.

Tabulka velikosti kondomů

Velikosti kondomů

Pro správný výběr velikosti kondomu je důležité abyste věděli, jak velký je váš penis v erekci, pak si vybrat správnou velikost kondomů je opravdu jednoduché. Jako pomocník vám poslouží následující tabulka:

Velikost penisu při erekciNominální šířka kondomuTyp kondomu
do 10 cm44 – 48 mmZúžený
11 – 13 cm48 – 52 mmStandardní
12 – 14 cm52 – 56 mmStandardní
nad 14 cm56 – 60 mmVelký, XL

 

Jakou si vybrat délku kondomu

Délka kondomu může být matoucí, protože různí výrobci kondomů používají mírně odlišné délky. To znamená, že to, co jeden výrobce může popisovat a prodávat jako velký kondom, může být ve skutečnosti standardní velikost kondomu u jiného výrobce. Jako obecnou příručku můžete použít následující doporučení:

  • Standardní kondomy mají obvykle délku mezi 7,25 až 7,8 palce (184,15 až 198,12 mm)
  • Přiléhavé kondomy mohou mít délku 7 až 7,8 (177,8 až 198,12 mm)
  • Velká délka kondomů se pohybuje od 7,25 do 8,1 palců (184,15 až 205,74 mm).

Jakou značku kondomu (výrobce) si vybrat?

Nejlepší jsou zároveň i nejznámější oblíbené značky kondomů. Za nás můžeme doporučit Durex, Pepino, Pasante, My.Size a Primeros

Jak vybrat správnou velikost?

Základem úspěchu je správné změření penisu. Penis vždy měřte během erekce, protože kondom budete vždy navlékat na ztopořený penis v plné velikosti.

Použijte pravítko, pásmo nebo kus provázku.

  • Pravítko nebo metr přiložte na místo, kde začíná penis, je to místo, které se napojuje na pubickou kost a měřte až po špičku (konec penisu, kde ústí močová trubice). Tato délka je vaše celková délka penisu.
  • Pružný metr nebo provázek omotejte kolem nejširší části penisu během erekce, která je přibližně v polovině penisu (toto je obvod penisu). Pokud měříte obvod provázkem, změřte následně ovinutou část na pravítku.

Dobrý kondom vám bude krásně sedět, nebude vás ani škrtit, ani se stahovat dolů. Většina kondomů bude delší, než váš penis. To ale vůbec nevadí: Kondom se přizpůsobí a dokáže se trošičku srolovat na penisu. Vzniklé „záhyby a nerovnosti“ vás rušit nebudou. Problémem naopak může být, pokud je délka kondomu příliš krátká a nedosáhne až ke kořenu penisu.

Kde koupit kondomy?

Na internetu je mnoho různých prodejců, jako jsou lékárny, drogerie či specializované sexshopy.

Back to top button