Jak se obléci

Jak se obléci na koncert?

návod jak se obléci na koncertMáte plány na večer ale zatím nevíte, co byste si měli obléci na koncert? Koncerty jako takové jsou v podstatě umělecko – společenskou událostí, kde si fanoušci jednotlivých žánrů přijdou poslechnout své oblíbené kapely, resp. umělce, pobavit se, setkat se se svými přáteli a užít si příjemnou atmosféru koncertu. K tomu samozřejmě patří i to, jak vypadáte, resp. co si na koncert obléknete. V následujících řádcích jsme si pro vás připravili pár orientačních tipů, co byste si měli, resp. neměli si obléci na koncert a také se podíváme na několik žánrů a jejich znaků, co se týká oblečení.

Jak se vhodně obléci na koncert?

oblečení na koncert

Přestože neexistuje nějaká etiketa koncertů ve stylu „buď budeš mít oblečené toto a toto nebo na koncert raději ani nechoď“, určitě se vyplatí vědět, jaký styl se preferuje při jednotlivých žánrech.

Tak jako je hudba rozdělena to mnoha stylů, tak je děleno i oblečení, které k těmto stylem přísluší.

Zde je pár orientačních tipů jak přemýšlet nad tím, co byste si měli obléci na koncert:

  • Samozřejmostí je v první řadě vaše pohodlí v outfitu. V podstatě byste to nikdy neměli zbytečně přehánět s tím, jak budete vypadat. Konec konců, chcete se na koncertě zabavit a určitě si nepřejete být neustále ve střehu, zda vypadáte dobře, popř. v tom horším případě trpět v nepohodlně vysokých botách a v příliš úzké sukni.
  • Pointou outfitu na koncert je hlavně to, abyste zapadly. Přemýšlejte, popř. si všimněte, jaké oblečení si zvyknou fanoušci konkrétního stylu oblékat, resp. což je nejběžnější a co se obvykle nenosí.

Jak se obléci na pop koncert?

popový koncert a oblečení

Popový koncert je vaše šance, kde můžete zazářit, vypadat sexy a zábavně najednou. Koneckonců, kdybyste měli jít řekněme na koncert Taylor Swift, nechtěli byste vypadat stejně skvěle jako Taylor Swift?

Přemýšlejte nad outfitem ve smyslu mini sukní, sexy šatiček a grafických dresů. Snažte se o udržení výraznějších barev, které dodají život vašemu vzhledu a abyste vypadaly mladistvě a svěže.

Avšak zbytečně to nepřehánějte, abyste nevypadala příliš dětsky a nedospělo, tj vyhněte se extrémně výrazným bundám a příliš vysokým podpatkem.

Při mužích to platí překvapivě opačně (téměř), ačkoliv byste si mohli obléci na koncert i barevnější oblečení, určitě vám více slušet jednoduché tmavší tričko a džíny. Je důležité aby vynikla mužská osobnost, ne abyste schovávali za váš outfit!

Při výběru bot je důležité si vybrat takové, při kterých vydržíte stát na nohách delší dobu. Koneckonců, jdete na živý koncert!

Jak se obléci na country koncert?

jak se obléci na country koncert

Ačkoli se to může zdát zvláštní, zapomeňte na to, že byste si vzali na koncert kovbojský klobouk. Je to hloupost, v níž se můžete cítit trapně a navíc budete s ním překážet ve výhledu ostatním fanouškům tohoto žánru.

Naopak povinností každého účastníka country koncertech jsou klasické džíny. Ty prostě musíte mít. Nejlepší bude, když je zkombinujete s koženými botami ve kterých se budete cítit pohodlně. Na vrch můžete použít například přiléhavé tričko s jasnějšími barvami.

Mužský outfit na country koncert je podobný jako dámský, džíny jsou samozřejmostí, kterou můžete zkombinovat např. s kubánskými botami. Do toho si zkombinujte světlejší košili a například riflovou bundu (zkrátka klasika).

Jak se obléci na Indie koncert?

Indie koncert je skvělým místo, kde si můžete odzkoušet něco nového, neobvyklé a odvážné. Něco, co byste si běžně na sebe nevzali.

Při takových koncertech si můžete obléci jakýkoliv outfit, aniž jste měli strach, že vás bude někdo posuzovat za to, jak vypadáte.

oblečení na indie hudbu

Při Indie koncertech platí pravidlo: Kdo má nejnudnější outfit přehrává! Můžete vyzkoušet například krátké šortky spolu s přiléhavým krátkým tričkem.

Do toho zakombinujte řekněme tenisky a na záda si vezměte mini batoh. Pokud jste fanouškem vintage stylu, Indie koncerty jsou ideálním místem, kde si můžete vzít různé vintage oblečení.

Jak se obléci na rockový koncert?

Rockový koncert je velmi přímočarým místem pro outfit. Pokud nemáte ve svém šatníku alespoň jednu koženou bundu, tak můžete jít domů. Kožené bundy jsou zkrátka standardem, bez kterého se na rockových koncertech neobejdete.

co si obléci na rockový koncert

Do toho si oblečte tmavší džíny, které trochu přiléhají a nějaké stylové, cool tričko ve kterém se budete cítit pohodlně. Snažte se o to, abyste ve svém outfitu vyjádřili svou ženskost.

Výsledkem by mělo být něco mezi extrémem a pohodlím. Podmínkou k tomu, aby jste mohli jít na rockový koncert jsou rozpuštěné vlasy!!!

Muži to mají o něco jednodušší: černé kalhoty, kožená bunda a nějaké cool černé nebo bílé tričko. Tmavá barva je prostě na rockovém koncertě váš nejlepší kamarád. Do toho si zakombinujte jednoduché tenisky a můžete se zabavit na koncertě.

Jak se obléci na rap koncert?

Na rapovem koncertě není nic horšího, než vypadat, že se až příliš snažíte. Na takovém typu koncertu je pointou to, abyste vypadali dobře s určitou dávkou zdravého přístupu k oblečení.

V rámci barev oblečení si můžete zkombinovat černou s určitými vzory bílé barvy. Vezměte si například černé džíny a na vrch si vezměte tričko s odhaleným pasem. Do toho zakombinujte větší bundu nebo kabát tmavší barvy.

rapová hudba a oblečení

Každý fanoušek rapu by měl mít alespoň několik mikin s kapucí, příliš velké trička a rozpustenejšie kalhoty nebo tepláky.

Co se týče barev, záleží na tom, jak je zkombinujete. Můžete jít v klasickém černobílém outfitu ale nic nezkazíte, pokud byste se odvážili použít výraznější a světlejší barvy. Záleží prostě na tom, jak budou jednotlivé kusy spolu ladit.

Jak se obléci na metalový koncert?

Fanoušci metalových koncertů dobře vědí, že není metalový koncert jako metalový koncert. Při tomto nejtvrdším hudebním stylu velmi záleží, na jaký konkrétní koncert to jdete.

Plánujete jít na old school metalový koncert či na něco nového? Death metal či metalcore? Klasický trash?

V každém případě, pokud s takovými koncerty nemáte zkušenosti ale potřebujete se obléci na koncert, tak se řiďte pravidlem: černá, černá a ještě jednou černá.

Nic nezkazíte, když půjdete jednoduše v černých kalhotách nebo džínách a v jednoduchém černém tričku (popř. si můžete jako fanoušek určité kapely obléknout je tričko).

co si obléci na metal

Na tvrdších koncertech se často nosí pevná vysoká obuv (steely, kanady apod.) Ale pokud do takových věcí jít nechcete, klidně si obujte i lehčí, nenáročnější obuv.

Pokud by byla na koncertu zima, dejte si k tomuto jednoduchému outfitu koženou nebo klasickou černou bundu a můžete se jít pobavit.

Co si obléci na hudební festival?

Hudební festivaly jsou o něco složitější. Obléknout se na koncert a obléknout se na festival je zcela odlišná záležitost.

V první řadě byste měli přemýšlet o tom, na jaký festival to vlastně jdete a kolik bude trvat (jdete na popový, multi-žánrové či na tvrdší festival? Na den, dva či více?). Pravidlem je, abyste ve všech svých outfitech cítili pohodlně a zároveň vypadaly dobře (jelikož tam budete podstatně déle než při koncertech).

Také si třeba v případě vícedenní festivalu promyslet to, kdy a co si vezmete a zda půjde o něco praktické (zbytečně to nepřehánějte se vzhledem nakolik na festivalu nebudete celý den jen poslouchat hudbu ale budete se také bavit ve společnosti, chodit na atrakce v rámci festivalu , popř. si mezi jednotlivými kapelami odskočíte pryč).

Proto si promyslete na jaký styl to půjdete (jak tedy vypadat), kolik na festivalu plánujete být (kolik oblečení budete potřebovat) a zda půjde io praktický účel oblečení.

Co si obléci na koncert v zimě?

oblečení na koncert během zimy

Koncerty nejsou jen událostí, která probíhá přes léto. Často si kapely organizují své turné iv rámci zimy, kdy platí trošku jiná pravidla při oblékání se.

Logicky si během zimy nebudete oblékat letní druhy oblečení (tedy, pokud nemáte v plánu být nemocná další 2 týdny po koncertě).

Tenčí oblečení si můžete obléknout pouze tehdy, pokud jde o klubový koncert a také tehdy dost záleží na tom, o jaký klub, resp. jaké podmínky v klubu budou.

Některé podniky bývají totiž polootevřené kluby, resp. kvůli vysokému počtu lidí cirkuluje do klubu chladný vzduch zvenku a tehdy hrozí riziko nachlazení ze „slabého“ oblečení a stání na koncertu delší dobu. Paradoxně však může nastat i pravý opak a bude na koncertu v klubu příliš teplo, až přímo horko, kdy se budete ve vašem oblečení potit.

Při tvrdších žánrech se dokonce lidé zvyknou odvázat až příliš a teplota místnosti může opravdu prudce vzrůst. Proto byste měli zvážit kam, resp. do jakého klubu to vlastně půjdete a na jaký styl hudby chcete jít. Podle toho se můžete obléknout na koncert.

Určitě není na škodu zvážit i možnost si vzít do svého malého batohu oblečení navíc. Jednoduše se po koncertě převléknete do druhého outfitu, který by odpovídal podmínkami venku (resp. uvnitř).

Přečtěte si také články jak se obléci:

Na závěr pár tipů jak se obléci na koncert

Pointou koncertů a festivalů je v první řadě to, abyste si užili koncerty, hudbu a společnost lidí, ne abyste tam ohurovali každého a zazářily. I když samozřejmě chcete vypadat dobře na koncertu, uvědomte si, že jste tam šli, abyste si vyslechli svých oblíbených umělců, zabavili se s přáteli a měli z těchto akcí hezké vzpomínky.

Proto se zbytečně příliš netrapte nad tím, co si obléci na koncert. Snažte se jen o to, abyste zapadly do společnosti a více nad tím nepřemýšleli.

Doufáme, že se vám tento článek líbil a dopomohl vám se přiměřeně obléci na koncert.

Redakce TAVE.cz

Redakce TAVE.cz je složena z týmu autorů, kteří se snaží napsat co nejlepší články, které vám mohou pomoci s každodenními činnostmi a problémy. Aktivně se zajímáme o různé trendy a styly ve světě módy, oblékání, čištění domácnosti a jednotlivé módní značky.

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back to top button