Jak se obléci

Jak se obléci na párty?

návod jak se obléci na pártyExistuje velké množství akcí, při kterých se občas očekává určitý styl oblékání se. Ať už jde o párty venku nebo uvnitř, přes den nebo večer, v restaurací, v klubu nebo v jiném podniku, může se stát, že se budete muset přizpůsobit standardům společnosti, do které pojedete. Co si tedy můžete/nemůžete obléci na párty? Jaká jsou pravidla oblékání se? Jaké konkrétní kusy oblečení si můžete s sebou vzít? V následujících řádcích se podíváme na jednotlivé typy párty a na samotné oblečení blíže.

Co si obléci na párty?

Existují různé druhy akci, na které se chodí lidé pobavit. Od toho se odráží i celkový outfit, který by měl korespondovat s danou párty.

Ačkoli to není všude pravidlem, na některé párty existuje určitý dress code, který by se měl dodržovat.

Dále je třeba vzít v úvahu i sortiment oblečení, který máte k dispozici, jakož i jiné okolnosti. Proto si nejprve projdeme pár obecných okruhů, které vám dopomohou se lépe zorientovat v tom, co byste si měli obléci na párty.

párty a oblečení

Místo a čas párty

V první řadě si zjistěte, o jaký druh párty to vlastně jde. Určitě je jasné, že pokud se párty koná někde venku, během dne, neseberete si něco extravagantní ale spíše nějaké pohodlné a elegantní oblečení ve kterém se budete cítit dobře.

Pokud se však párty koná večer nebo přes noc v klubu či v restauraci, tak je třeba, abyste vypadaly stylově, elegantně, zkrátka skvěle.

Váš osobní styl

Když se rozhodnete jít (a tedy se i adekvátně) obléci na párty, přemýšlejte nad oděvem tak, abyste zároveň vynikly, resp. vymykaly se standardu ale zároveň nepůsobily příliš rušivě. Tím pádem pokud chcete vypadat unikátní, vyzkoušejte v rámci normy nějakou skvělou alternativu, něco, co podtrhne vaši osobnost, ale zároveň se hodí i na téma, v níž se bude párty nést.

Rozpočet na oblečení

Každý by si přál kupovat úžasný, nádherný, dokonalý outfit, který se perfektně hodí na danou párty. Ale ne každý si může dovolit chodit na nákupy pokaždé, když chce jít následně na akci.

Pokud máte zkrácený rozpočet, zkuste si zkombinovat oblečení, které už máte s určitými kusy oděvu, které byste si chtěli koupit.

Popř. pokud máte široký repertoár oblečení ve svém šatníku, nemusíte nad nákupy přemýšlet vůbec!

Šperky na párty

Šperky jsou velmi specifickým objektům, které, i když jsou takové malé, vědí velmi snadno ovlivnit celkový vzhled člověka. Pokud se tedy chystáte na nějakou příjemnou a elegantní párty v podniku, kde se vyžaduje určitá důstojnost, vyberte si šperky, resp. diamanty/drahokamy, které, jak např. náhrdelník či náušnice, krásně vyniknou spolu s vašimi večerními šaty.

Pokud však jde o noční párty plnou zábavy, tak si rozhodně vyberte zlato nebo stříbro, ať už v podobě řetízku, prstenů a pod.

šperky na párty

Kabelky a boty

Tradičně zvykli ženy kombinovat styl a barvy svých kabelek spolu s botami tak, aby perfektně ladily. V dnešní době to však již není tak úplně pravidlem.

Samozřejmě pokud se má nést párty v trochu tradičnějším stylu, měli byste se snažit toto pravidlo dodržet, avšak na běžné párty se to nevyžaduje čili klidně si vyberte jakékoliv kusy tak, abyste v nich vynikly.

Doplňky na párty

Zkuste udělat na svém vzhledu něco unikátní, ať už by šlo o oděv, boty, šperky, cokoliv, co by vás vystihlo a zároveň byste byli originálem.

Klidně to může být i květina ve vlasech, výrazný pásek, či zajímavý klobouk, je to vaše volba, váš styl a vaše preference.

Vlasy a make-up na party

Vlasy jsou pro ženy asi druhým nejdůležitějším aspektem hned po šatech na párty. Kdo by nechtěl mít perfektní účes ve společnosti?

Při otázce vlasů se snažte to příliš nekomplikovat, nejdete přece na oslavu, čili klidně stačí si vyžehlit vlasy a nechat je rozpuštěné, nebo si je dát do drdolu či dokonce experimentovat s copem.

Pokud vám to váš rozpočet dovoluje, můžete navštívit také stylistiku na vlasy, která vám dopomůže s vaším účesem.

vlasy na párty

Kromě toho, také můžete vyzkoušet novou barvu, změnu odstínu vlasů apod. meze se v tomto ohledu nekladou!

Poslední věcí, kterou určitě budete chtít řešit bude styl vašeho make-upu. Výhodou tohoto aspektu je, že máte tolik možnosti, ze kterých si můžete vybírat. Avšak i zde si dejte pozor na místo a čas, kde se bude párty konat.

Při denní párty venku to s make-upem zbytečně nepřehánějte a naopak při elegantních večerních párty se můžete na svém vzhledu vyřádit.

Jaké oblečení si vzít na párty?

Oblečení na párty v podstatě sestává jen z několika částí: vrch, spodek, boty, doplňky a pod.

Problém nastává tehdy, když nemáte ponětí, jaký konkrétní kus oděvu li vůbec vzít.

Jaké oblečení si tedy obléci na párty?

Šaty jsou klasika

Šaty jako takové jsou absolutním základem na jakoukoliv událost či akci, se kterým nic nemůžete zkazit a mohou vám vyřešit kopec starostí. Jednak podtrhnou vaši ženskost, krásné ukáží vaše ženské křivky a skryjí jakékoli nedostatky vašeho těla.

Navíc existuje nekonečné množství stylů, ve kterých si můžete šaty vybírat, nemluvě o materiálech, ze kterých jsou vyrobeny. Jedinou podmínkou je to, abyste přemýšleli na jakou akci to vlastně jdete, nakolik někdy se nehodí příliš vyzývavé šaty a naopak občas můžete vyzkoušet šaty s dekoltem či odhalenými zády.

Elegantní overal

Výhodou overalu je ten, že je praktický, elegantní a spolu s perfektní bundou či kabátem se v něm dokážete i zahřát. Overal je v současnosti jeden z nejpopulárnějších kusů oděvů, které se na párty obvykle nosí.

Sukně jsou nutnost

sukně na párty

Sukně, zda úzké, dlouhé nebo něco mezi tím, jsou asi druhým nejzákladnějším druhem oblečení na párty. Jejich výhodou kromě širokého sortimentu je samozřejmě fakt, že se dají zkombinovat prakticky s čímkoliv a dokážou vypadat jako elegantně, tak i velmi provokativní. Navíc pokud je zkombinujete se správnými botami, stanete se hvězdou večera!

Úzké sukně se velmi dobře kombinují s vrchem jen po prsa a bez ramínek. Zkombinujte je s nějakými lodičkami a můžete vyrazit na párty. Samozřejmě berte v úvahu, že ne vždy se takové úzké sukně hodí. Pokud se však chcete ukázat, tak směle do toho.

Delší sukně se hodí na trochu formálnější párty, kde si je můžete zkombinovat například s halenkou a nějakými pěknými sandálky s podpatkem. V takovém případě budete vypadat nesmírně elegantně a bez konkurence.

Kalhoty jsou trendy

Kalhoty, ať už s úzkým nebo širokým střihem by měly patřit k povinné výbavě každé ženy, která se chce obléci na párty.

Určitě stojí za vyzkoušení klasické široké kalhoty v černé barvě, které si spolu se sandály můžete zkombinovat s nějakým prostým tmavým vrchem a jste připravena se jít pobavit na párty.

Pokud byste však chtěli trošku zaexperimentovat, můžete si místo klasických kalhot vyzkoušet kalhoty vyrobené z kůže. Spolu s elegantními sandály s vysokým podpatkem a přiléhavým korzetem budete hvězdou večera na kterou se zaručené bude dívat každý muž v místnosti. Pokud by bylo však chladné počasí, vezměte si s sebou i nějaký sexy dlouhý kabát.

Doplňky k oblečení

Doplňky jako jsou kabelka, boty či šperky vědí působit luxusně ale i naopak dokážou pokazit celkový dojem z outfitu. Na větší oslav, večerních párty apod. se rozhodně nevyplatí nosit velké kabelky, proto si raději vyberte nějakou praktickou pěknou psaníčko, do které si dokážete vejít všechny své drobnosti.

Boty jako takové jsou podmíněny vašemu oblečení, které si na párty vezmete. To znamená, že ať už to budou sexy sandálky, pěkné lodičky či boty s vysokým podpatkem, ujistěte se, že v nich budete ladit spolu se zbytkem vašeho oblečení.

Dress code na párty

Jak již bylo uvedeno výše, v určitých případech se může nést styl oblečení se stylem párty, resp. v tématu, v níž se bude párty nést.

Může jít o párty v tématu 90-tých let, vánoční párty či obyčejnou párty studentů. Avšak v určitých případech je nutné se těmto podmínkám přizpůsobit.

Dress code na diskotéku

Oblečení na disco-párty není zas tak složité nebo komplikované. Základem outfitu na disco jsou určitě moderní džíny, ať už v tmavších nebo světlejších barvách (můžete použít jako široké tak i úzké střihy). Ty zkombinujte spolu s pěknou, elegantní košilí, která se dá zkombinovat buď se sakem, s rozepnutím košilí nebo s tričkem s V-kulicka výstřihem.

V případě doplňků nesmíte zapomenout na příhodný náhrdelník a elegantní hodinky. Jak obuv se hodí ať sandálky nebo klasické tenisky.

oblečení na disco party

Dress code na párty v 90-tých let

Pokud se podíváte blíže na oblečení, které se nosí na párty s tématem 90te roky, tak si všimnete, že většina lidí zvykne nosíval široké kalhoty, s tričky s rockovými kapelami, kulaté brýle, chockery a samozřejmě crop-topy.

Něco takového se může od vás vyžadovat, pokud byste se rozhodli obléci na párty v tomto stylu. Výhodou těchto párty je, že se při nich můžete vyhrát a vyřádit s oblečením, protože můžete prakticky využít cokoli, co máte v šatníku.

Takže stačí zapojit jen trochu fantazie, obléknout se a vyrazit si zatančit na retro hudbu.

Dress code na vánoční párty

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a může se vám stát, že dostanete pozvánku na párty ve vánočním stylu. V takovém případě musíte nasadit těžké kalibry a vzít si na párty to nejlepší co máte v šatníku, jelikož takové párty jsou pouze jednou ročně a jsou tak trochu výjimečné svým způsobem.

Očividnou volbou oblečení by pro vás měly být malé černé nebo červené šaty, či dokonce šaty v modré barvě. Popř. cokoli mezi tím.

V případě doplňků nezapomeňte určitě na příhodné šperky.

Dress code na maškarní párty

V první řadě je důležité si uvědomit na jaký maškarní to vlastně jdete, nakolik je rozdíl mezi maškarním plesem, baalem a párty a stylu oblečení, které byste si měli vzít s sebou. Někdy může jít o zcela vážnou a formální událost ale také naopak to může být poměrně uvolněný a nezávazný večer.

Druhou nejdůležitější věcí je samozřejmě maska (vyberte si první, která vám padne do oka, opravdu, usnadníte si tím život). Když budete mít masku, doplňte ji příhodným oblečením, může jít například o šaty ve tvaru Áčka, nebo sukni spolu s formálním vrchem. Ty doplňte botami s podpatky a můžete vyrazit.

Naopak pokud jde však o určitou neformální událost, vyberte si něco provokatívnejšie, klidně můžete ukázat i více ze svého těla.

Dress code na narozeninovou párty

Narozeninová párty je snad ta nejjednodušší párty ve smyslu toho, co byste si měli na ni obléci. Pokud organizátor neurčí jinak, oblečte si cokoli v čem máte chuť jít do normální společnosti.

Obyčejné kalhoty, tričko a tenisky (nezapomeňte na dárek pro oslavence) a můžete vyrazit na párty. Jen taková malá řada: snažte se, abyste nepoutali více pozornosti na sebe, jak má daný oslavenec, je to přece jeho / její den.

Dress code na koktejlovou párty

Pokud byste se měli držet pravidel na oblečení na koktejlovou párty do písmene, tak jde spíše o formální událost. Proto to zbytečně s oblečením nepřehánějte a snažte se vypadat slušnější ale zároveň uvolněně, to znamená buď klasické šaty se sandálků nebo černé kalhoty, halenka/košilka, boty s podpatky.

Pokud si však váš šéf (pokud jde o firemní událost) nepřeje, abyste vypadaly na párty formální, tak se tak neoblékejte a zvolte něco neformálnější.

Dress code na párty u bazénu

bazénová párty

Jsou dva pohledy jak se dá dívat na oblečení určené pro párty u bazénu.

Pokud neplánujete namočit, tak byste se měli obléci tak, abyste vystihovaly téma, v níž se bude párty nést. To může znamenat cokoliv, od šatů, přes slaměný klobouk, vrch jen po prsa bez ramínek a pod., Volba je na vás. Nezapomeňte na otevřenější obuv nebo sandálky.

Pokud si však chcete užít iv bazénu, oblečte si raději na párty bikiny, popř. plavky. Do toho si dejte nějaké jednoduché, pěkné tričko popř. to vše můžete vyměnit za prosté šaty, které si dáte rychle dolů když půjdete do bazénu.

Dress code na studentské párty

Studentské párty a akcie jsou spíše o pití, tancování, zábavných aktivitách (a mnoha jiných zajímavých věcech), čili neexistuje nějaké pravidlo, jak byste se měli obléci na párty, která je pro studenty.

Důležité je, abyste v oblečení cítili pohodlně a byly poměrně sexy ale nevyžaduje se to. Studenti jsou studenti a neočekává se od nich, že si mohou dovolit nějaké drahé kusy oblečení. V tomto případě tedy si vyberte cokoliv, co se vám líbí z vašeho šatníku a můžete se jít pobavit.

Redakce TAVE.cz

Redakce TAVE.cz je složena z týmu autorů, kteří se snaží napsat co nejlepší články, které vám mohou pomoci s každodenními činnostmi a problémy. Aktivně se zajímáme o různé trendy a styly ve světě módy, oblékání, čištění domácnosti a jednotlivé módní značky.

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Back to top button